POSŁUCHAJ SWOJEGO CIAŁA

POSŁUCHAJ SWOJEGO CIAŁA

with Brak komentarzy

Jeśli wyobrażenia dotyczące Twojego ciała różnią się od stanu faktycznego, pozbądź się ich. Najpierw pokochaj swoje ciało. Kto kocha swoje ciało, ten o nie dba. Nie katuje się nadmiarem jedzenia i nie głodzi. Ciało nie wymyśla problemów, te problemy stwarza umysł. Dlatego też, gdy chcemy zmienić coś w sobie, w pierwszej kolejności należy zreformować głowę.

Kiedy dbasz o swoje ciało - to ćwiczysz, jesz i spisz. Reszta sama się ułoży. Paradoksalnie od tego jak będziemy traktować nasze ciało, zależy właściwie nasza przyszłość. Naszemu ciału, przede wszystkim, należy dostarczać odpowiedniej ilości dobrej jakości pożywienia. Warto sprawdzić jaki jest w naszym ciele stosunek masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, tkanki kostnej. Zrobić podstawowe badania i sprawdzić czy jesteśmy zdrowi. Warto poznać swoje zapotrzebowanie energetyczne, by nasz organizm pracował prawidłowo. Bardzo ważne to słuchać sygnałów, które wysyła nam ciało – ono pierwsze nam zasygnalizuje, że coś jest nie tak.

Naszemu ciału należy się też regeneracja . To bardzo ważne!

Słuchaj swojego ciała, kiedy dotyczy spraw ciała. Kiedy dotyczy myślenia i marzeń, słuchaj umysłu. Serca słuchaj zawsze 🙂