ZAUFAJ SOBIE…

with Brak komentarzy

Każdego dnia spotykamy się z coraz to nowszymi teoriami i zaleceniami, jak żyć, aby być zdrowym i zadowolonym. Nie wiem jak Wy, ale ja nigdy na nikim się nie wzorowałam. Nie miałam swoich idolów, którzy aż tak mnie inspirowali by na nich się wzorować. Uważam, że najlepsze efekty przynosi korzystanie z niezawodnego narzędzia, jakim obdarzyła nas natura – intuicji, ale też z własnego zdania. Warto samemu na sobie sprawdzić skuteczność tego co ktoś proponuje, ale decydujące zdanie powinniśmy mieć sami.
Bywają momenty w życiu człowieka, że oddalamy się od równowagi, za dużo pracując, za mało odpoczywając, nie ćwicząc ciała czy ulegając presji czasu, aby wywiązać się z zadań, które na siebie nałożyliśmy. Przykrym skutkiem takiego działania jest niemoc. Dziwię się, że ludzie ciągle za czymś gonią, ciągle chcą więcej i więcej, nie myśląc o swoim ciele i zdrowiu. Przecież bez zdrowia wszystkie dobra materialne i tak tracą na wartości.
Czasem warto się zatrzymać, dać sobie więcej czasu i zapewnić więcej przestrzeni. Zatroszczyć o swoje ciało, staranniej dobierać posiłki, skupić uwagę na swoim oddechu, systematycznie zacząć ćwiczyć w miarę swoich możliwości i z umiarem, wyjechać choćby na jeden dzień, by pobyć krótko sama ze sobą i z przyrodą.
Zauważ, że gdy tracisz kontakt z sobą i skupiasz na działaniu zewnętrznym, to nie dbasz o siebie i tracisz energię. Zajmij się sobą, jak rodzić dzieckiem. Zaopiekuj się sobą. Nie ma innego człowieka, który zna Ciebie, tak dobrze, jak Ty sam. Nikt nie zna Twoich myśli i uczuć. To Ty czujesz co daje Ci energię, a co zabiera. Wsłuchaj się w swój „wewnętrzny głos” i daj sobie szansę poczuć się dobrze w swojej skórze, a będziesz wiedział jak żyć!